Lifting HIFU to zabieg odmładzający, który działa na głębokie warstwy skóry, ale nie uszkadza naskórka. Nie jest jednak w stanie przynieść tak efektownych rezultatów, jak lifting chirurgiczny, który stanowi inwazyjną operację plastyczną. Zabieg HIFU skierowany jest przede wszystkim do osób, które chcą odmłodzić twarz, ale nie zależy im na tak dużej zmianie wyglądu, jak po interwencji skalpela. Wyjaśniamy, jak działa technologia HIFU.
Lifting HIFU a chirurgiczny lifting twarzy
W porównaniu z chirurgicznym liftingiem twarzy zabieg HIFU jest procedurą znacznie mniej inwazyjną, niewymagającą zastosowania znieczulenia ogólnego czy hospitalizacji. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, skóra po liftingu HIFU goi się szybko i w zasadzie od razu po zabiegu można wrócić do wykonywania swoich codziennych zajęć. Natomiast zabieg z użyciem skalpela wiąże się z długą rekonwalescencją i oszpeceniem twarzy na wiele dni, zanim poprawa wyglądu będzie widoczna.
Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound) to innowacyjna technologia, polegająca na zastosowaniu wysoce skoncentrowanej fali ultradźwiękowej. Jego celem jest wytworzenie ciepła w głębokich warstwach skóry. Zjawisko to nazywane jest termokoagulacją. Efektem są kontrolowane uszkodzenia, które są sygnałem dla komórek skóry do rozpoczęcia procesów naprawczych. Działanie liftingujące zabiegu HIFU wynika z przebudowy kolagenu i elastyny – białek nadających strukturę i elastyczność skórze.
Na czym polega zabieg HIFU?
Lifting HIFU na twarz wykonywany jest przez lekarza po wcześniejszej konsultacji z pacjentem w celu wykluczenia przeciwwskazań. Lekarz rozpoczyna procedurę od wyboru odpowiedniej głowicy zabiegowej. Urządzenie HIFU wyposażone jest w wymienne kartridże, które powodują mikrouszkodzenia na różnych głębokościach, w zależności od miejsca zabiegu i leczonego problemu. W zabiegach na twarz, stosowane są kartridże o głębokości przenikania fali ultradźwiękowej w skórę od 2,00 do 4,5 mm, które umożliwiają bezpieczne przeprowadzenie zabiegu na tym obszarze.
Pod wpływem działania skoncentrowanej fali ultradźwiękowej dochodzi do wzrostu temperatury w skórze do około 65°C. W miejscu działania ultradźwięków powstaje zamierzony stan zapalny, który powoduje obkurczenie włókien kolagenowych i elastynowych, uszkodzenie komórek tłuszczowych oraz pobudzenie fibroblastów do syntezy nowego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Dzięki tym procesom rozpoczyna się etap ujędrniania i zagęszczania skóry, a także usuwania niechcianych komórek tłuszczowych. Na ostateczne rezultaty liftingu HIFU trzeba poczekać mniej więcej 3 miesiące, gdyż ciało potrzebuje czasu, aby przeprowadzić zainicjowane procesy regeneracyjne.
Zalety zastosowania technologii HIFU
-
Ujędrnienie i poprawa napięcia wiotkiej skóry na twarzy bez ingerencji chirurgicznej.
-
Widoczna poprawa owalu twarzy na skutek intensywnych procesów regeneracyjnych w obrębie skóry twarzy.
-
Mimo silnego i głębokiego działania lifting HIFU nie uszkadza naskórka, dzięki czemu powierzchnia skóry pozostaje nienaruszona, a rekonwalescencja nie jest potrzebna.
-
Zabieg HIFU można połączyć z innymi procedurami medycyny estetycznej w celu osiągnięcia lepszych efektów.
-
Dobry wybór dla osób, których celem jest widoczne odmłodzenie twarzy, ale nie chcą bądź nie mogą poddać się operacji plastycznej.
W razie innych pytań dotyczących zabiegów medycyny estetycznej zapraszamy skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.
Comments are closed.