Remonty nawierzchni uniemożliwiają kierowcom swobodne poruszanie się po drogach. Aby zachować płynność ruchu, konieczne jest odpowiednie, zgodne z przepisami zabezpieczenie danego odcinka. W jaki sposób służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na drodze chronią kierowców, pasażerów i pieszych? Sprawdź!

Urządzenia BRD dla lepszej organizacji ruchu

Do zabezpieczania dróg podczas remontów, wydzielania pasów i objazdów służą znaki poziome, pionowe i urządzenia BRD (bezpieczeństwa ruchu drogowego): słupki, pachołki, progi zwalniające, sygnalizacja świetlna, barierki. Tymczasowe oznaczenia poziome (czyli malowane na jezdni) mają żółty kolor, aby były dobrze widoczne. Co ważne, jednostki zajmujące się oznaczaniem dróg muszą stosować się do ściśle określonych wytycznych. Warunki techniczne oraz zasady stosowania tymczasowych oznaczeń i zabezpieczeń sprecyzowane są w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 roku.

Podstawy pod znaki drogowe

Znaki drogowe i inne oznaczenia mogą przekrzywiać się, przesuwać i przewracać pod wpływem silnego wiatru czy innych czynników zewnętrznych. Niestabilny znak będzie nieczytelny i może stać się przeszkodą na drodze zagrażającą bezpieczeństwu. Aby zapobiec takiej sytuacji, należy umieścić znak w specjalnej podstawie. Nowoczesne bazy pod znaki drogowe prezentowane na stronie nicrobase.pl stabilizują znak i obciążają go. W sprzedaży znajdują się dwa typy baz różniące się wymiarami oraz wagą (dostępne są podstawy ważące 20 kg oraz 30 kg). Każda baza wyposażona jest w uniwersalne otwory montażowe pasujące do większości standardowych znaków i tablic informacyjnych. Ich modułowa konstrukcja pozwala na tworzenie rozbudowanych platform o dużej stabilności. Podstawy mogą być układane jedna na drugiej, co ułatwia ich transport i przechowywanie.

Bazy polskiego producenta są przyjazne planecie. Do ich produkcji używane jest PVC odzyskane w procesie recyclingu. Co ważne, materiał jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne, takie jak mróz, wysoka temperatura, promieniowanie UV, woda. Płaska powierzchnia doskonale przylega do każdej nawierzchni i nie wymaga jej wcześniejszego przygotowania.

Comments are closed.