Stworzenie wygodnej i funkcjonalnej kuchni jest w zasięgi ręki – przekonują projektanci. Niezliczona ilość nowoczesnych kolekcji meblowych oraz olbrzymia różnorodność kolorów i dekorów sprawiają, że możliwe jest stworzenie kuchni naszych marzeń. Co warto wiedzieć o meblach? Na co zwracać szczególną uwagę?

Nowoczesne i praktyczne meble kuchenne

Meble kuchenne projektowane są dzisiaj zgodnie z obowiązującymi trendami, ale też z uwzględnieniem potrzeb użytkowników. Meble tworzone są z płyt meblowych o określonej grubości, a ich wierzch pokryty jest laminatami, akrylem czy lakierem. Płyty meblowe są zabezpieczone przed ścieraniem, odkształcaniem, działaniem wilgoci. Wewnątrz projektanci zastosowali markowe akcesoria. Co znajdziemy w kolekcjach meblowych? Są to przede wszystkim półki stojące i wiszące, ale też słupki, regały, przeszklone witryny, kosze cargo. Dużym zainteresowaniem cieszą się kolekcje w których dostępne są meble pod zabudowę. Pozwalają one na ukrycie zmywarki, lodówki. Taka zabudowa będzie spójna i elegancka.

Jakie blaty kuchenne wybrać?

Blat kuchenny to niezwykle istotny element wyposażenia kuchni. Blaty kuchenne służą przede wszystkim jako przestrzeń robocza, ale też przestrzeń odpowiednia do podawania kawy, posiłków. Współcześnie możliwe jest wybranie blatu wykonanego z różnorodnych materiałów: konglomeratu, ale też płyty wiórowej, litego drewna czy naturalnego kamienia. Każda z tych opcji posiada wiele zalet – kamień jest niezwykle trwały, lite drewno prezentuje się doskonale, płyta wióra ma atrakcyjną cenę. Warto jednak pamiętać, że blat powinien być dobrany przede wszystkim do potrzeb. Warto też wcześniej dowiedzieć się, w jaki sposób konkretny typ blatu czyścić, by na długo zachował on doskonały wygląd.

Comments are closed.