Na wybór perfum z pewnością składa się wiele elementów, będzie to osobowość, styl, nasze upodobania, jednak perfumy dobieramy także pod względem wieku.

Z pewnością osoby młode wybiorą perfumy bardziej żywe, cytrusowy, osoby starsze z pewnością wybiorą zapachy bardziej stonowane. Oczywiście każda skóra posiada swój własny zapach, dlatego też w połączeniu z perfumami każdy będzie pachniał nieco inaczej, dlatego też warto przetestować perfumy na własnym skórze aplikując je na nadgarstek czy też na szyję.

Jak powstają unikalne zapachy perfum

Zapach perfum to składowa różnych nut, zapachów lekkich, owocowych, słodkich oraz bardziej wyrazistych a także cierpkich. Oczywiście kobiety często wybierają zapachy kwiatowe, cytrusowe które kojarzą nam się z lekkością, wiosną oraz latem. Naturalnie często w perfumach znajdziemy także zapachy drzewne, aromatyczne, zapachy orientalne które mogą wywoływać skojarzenia z przyprawami. Z pewnością dzięki temu można otrzymać bardzo wiele różnych wyjątkowych zapachów. Specjaliści tworzący perfumy uwzględniają oczywiście płeć ale także często wiek odbiorcy, znajdziemy przykładowo wiele perfum kierowanych do nastolatków które charakteryzują się bardzo dużą świeżością. Pośród nut kwiatowych możemy odkrywać róże, konwalie, dodatkowo bardzo interesujące będą świeże nuty cytrusowe takie jak pomarańcz, mandarynka, cytryna czy też bergamotka. Oczywiście w perfumeriach znajdziemy bardzo wiele zapachów firm takich Dior, Giorgio Armani, Hugo Boss czy Calvin Klein. Z pewnością są to perfumy dobrze znane na całym świecie, wiele z nich cieszy się bardzo dużą popularnością. Bardzo interesującym zapachem charakteryzuje się perfum burberry, są to perfumy posiadające nuty jaśminu, piwonii, gardenii czy też klementynki. Są to zapachy kobiece które możemy stosować na co dzień, charakteryzują się dużą trwałością. W akordzie bazowym znajdziemy paczule, piżmo, drzewo sandałowe. Dzięki temu są to bardzo wyjątkowe perfumy które mogą kojarzyć się także zapachami orientalnymi, z pewnością docenią je kobiety.

Comments are closed.