Wygoda i komfort to podstawa podczas wykonywania obowiązków służbowych – tyczy się to każdego zawodu. W przypadku medyków, pielęgniarek i lekarzy komfort jest szczególnie ważny: podczas długich dyżurów odzież medyczna wspiera komfort i sprawia, że skóra jest odpowiednio zabezpieczona i wentylowana. Jak tworzona jest odzież medyczna?

Nowoczesna odzież medyczna

Odzież medyczna to dzisiaj szeroki wybór asortymentu, dedykowanego zarówno dla pań, jak i panów. Nowoczesne kroje, trwałe materiały oraz wsłuchiwanie się w potrzeby użytkowników – to bez wątpienia elementy, które stale wykorzystują projektanci odzieży specjalistycznej. W przypadku odzieży dla medyków zastosowane tkaniny muszą być jednocześnie trwałe i przewiewne – konieczne jest stałe wentylowanie skóry, szczególnie latem, aby nie doszło do pocenia, obcierania skóry przez tkaninę. Odzież medyczna tworzona jest z tkanin łączonych – oznacza to, że materiały posiadają w sobie zarówno włókna naturalne, jak i syntetyczne. Ma to głęboki sens – włókna naturalne pozwalają na stałą cyrkulację powietrza, przez co możliwe jest zachowanie wysokiego komfortu pracy. Włókna syntetyczne odpowiadają za trwałość tkaniny, nadanie jej elastyczności oraz zabezpieczenie jej przed częstym czyszczeniem i praniem, również w silnych detergentach. 

Odzież medyczna dopasowana do potrzeb 

Warto zwrócić uwagę na fakt, że odzież medyczna jest nie tylko funkcjonalna, ale też projektowana z myślą o konkretnych potrzebach. Szeroki wybór asortymentu sprawia, że bez trudu znaleźć tu można coś dla siebie. Największym zainteresowaniem cieszą się wygodne koszulki z krótkim rękawem, bluzy medyczne, spodnie, ale również spódnice czy sukienki wykonane z elastycznych tkanin, nie krępujących ruchów. W asortymencie znaleźć można także eleganckie koszule czy żakiety.

Comments are closed.