Paznokcie żelowe to idealne rozwiązanie dla kobiet, które mierzą się z łamliwymi i słabymi paznokciami. Dzięki zastosowaniu metody żelowej zdobienia paznokci, wiele przedstawiciele płci pięknej może poszczycić się idealnym manicure. Na czym dokładnie polega metoda żelowa zdobienia paznokci i czy jest ona bezpieczna dla zdrowia?

Czym jest manicure żelowy?

Zadbane i wypielęgnowane dłonie to wizytówka każdej kobiety. Istnieje wiele różnych metod modyfikacji i stylizacji paznokci. Jedną z nich jest metoda żelowa zdobienia paznokci. Jak się okazuje, żelowy trend zyskuje coraz szersze grono zwolenniczek.

Manicure żelowy polega na bezpośrednim nałożeniu specjalnego żelu na płytkę paznokcia. Elastyczna forma żelu pozwala nadać paznokciom idealnych kształtów. Oprócz tego metoda żelowa zdobienia paznokci pozwala na zatopienie w warstwie żelu specjalnych ozdób, co daje naprawdę wyjątkowy efekt.

W jaki sposób wykonuje się manicure żelowy?

Manicure żelowy wykonuje się poprzez zanurzenie paznokci w specjalnym żelu. Pierwszym krokiem jest nadanie idealnego kształtu paznokciom. Żel można nakładać zarówno na sztuczne, jak i naturalne paznokcie.

Kolejnym etapem jest zdobienie. Zgodnie z założeniami metody żelowej, ozdoby powinny być całkowicie zatopione w żelu, co może sprawić, że efekt przybierze formę trójwymiarową. Modyfikacji żelu można dokonywać dopóty, dopóki dłonie nie znajdą się pod działaniem lampy utwierdzającej.

Czy manicure żelowy to bezpieczna metoda zdobieni paznokci?

Żelowy manicure jest nieinwazyjną metodą zdobienia paznokci, co nie oznacza, że jest w całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Mowa tu przede wszystkim o tym, czy osoba wykonująca manicure dostosowuje się do zasad bezpieczeństwa i dba o sterylność narzędzi i urządzeń, którymi się posługuje.

Zdobienie paznokci metodą żelową samo w sobie nie stanowi żadnego zagrożenia dla zdrowia, pod warunkiem, że pamiętamy o zachowaniu pełnej higieny i dbamy o sterylność warunków w których jest on wykonywany.

Jakich błędów należy unikać?

Zdobienie paznokci metodą żelową nie jest skomplikowaną czynnością, jednak warto pamiętać o zasadach, dzięki którym unikniemy podstawowych błędów. Pierwszą z nich jest wybór specjalistki – wykonywanie manicure to dość powszechna forma zarabiania. Warto jednak znaleźć taką osobę, dla której paznokcie są prawdziwą pasją, a nie sposobem na łatwy i szybki zarobek. Profesjonalizm jest gwarancją bezpieczeństwa i higieny.

Drugą ważną kwestią jest sama technika wykonania zdobienia żelowego. Należy pamiętać o tym, że przed nałożeniem żelu, płytka paznokcia musi zostać odpowiednio do tego przygotowana. Pominięcie tego kroku może skutkować bardzo nieestetycznym efektem całego zabiegu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Paznokcie żelowe.

Comments are closed.

asc.org ofluo.com enting.com.pl