Nie ma dwóch dokładnie takich samych kształtów. Istnieje nieskończona różnorodność, które sprawiają, że ciało jest wyjątkowe i niepowtarzalne. A kiedy chcesz wybrać kostium kąpielowy musisz nieźle się nabiegać żeby dobrać odpowiedni.

Rodzaje kształtów

Jest kilka standardowych modeli przybliżonych, które stały się już klasycznymi. I z nich korzystają konsultanci i styliści, aby zaprojektować ludzkie ciało i ubrania dla niego. Wszyscy z pewnością słyszeli nazwy takie jak „gruszka”, „jabłko”, „klepsydra”, „kolumna”. Kostium kąpielowy pasuje na każdy z wymienionych przypadków, ąle w każdym musi być nieco inny. I nie mam tu na myśli jedynie wymiarów zdjętych z modela centymetrem krawieckim.

Pomimo różnicy w nazwach i podejściach, wszystkie klasyfikacje są próbą uśredniania podkreślają pewne cechy postaci

Jak to zrobić najdokładniej?

Nawet przy tak szerokiej gamie podejść wielu przeżywa frustracje, próbując przypisać sobie jakiś rodzaj kształtu, kiedy wybierają się do centrum handlowego żeby kupić kostium kąpielowy. I nie jest to zaskakujące, ponieważ w tym równaniu jest maksymalna możliwa liczba zmiennych.

Na przykład dziewczyna może być bardzo szczupła, ale bez wyraźnie zaznaczonej talii. Patrząc na siebie w lustrze, bez wahania zakwalifikowała się jako kolumna. Następnie wzięła centymetr i mierząc po kolei obwód klatki piersiowej, talii i bioder stwierdziła, że klatka piersiowa i talia są mniej więcej równe, ale biodra są większe i to znacząco. Co z tego wynika? Oczywiście jej typ figury to – gruszka.

Gdzie tkwi błąd?

Pomyłka w pierwszej ocenie polega na tym, że dziewczyna uprawia sport i ma zaokrąglone pośladki. Niestety widać je tylko stojąc profilem. Jakie ubrania wybrać dla takiej dziewczyny? Dla jakiego rodzaju figury?

Trzeba być krytycznym i ocenić obiektywnie, co jest atutem figury i tę część promować, a inne zasłaniać. Nie zawsze można jednak liczyć na własny obiektywizm. Wtedy akcję zakupu kostiumu kąpielowego należy poprzedzić konsultacją kogoś oddanego, kto wyrazi obiektywną opinię.

Jak widać to nie jest takie łatwe

Istnieje wiele typologii i naprawdę ważne jest nie to, według jakiej klasyfikacji dana osoba będzie się promować, a także jak ostatecznie nazwie swoje ciało. Dla jednych zaokrąglone pośladki to minus, który należy ukryć. A kto inny powie, że to niezaprzeczalny walor i atrakcja, którą chce szczególnie podkreślić.

Jak w tym przypadku dostosować sylwetkę kobiety?

Podsumowując, istotą kształtowania sylwetki jest ukrycie tego, z czym czujesz się niekomfortowo, i podkreślenie tych części ciała, które poprawiają nastrój. Czy to będą nogi, talia czy biust – nie jest istotne – liczy się proces i efekt.

Więcej informacji znajdziesz na stronie kostium kąpielowy.

Comments are closed.