Szukając sposobu na ciekawą aranżację naszego ogrodu czy tarasu warto zainteresować się klasycznymi meblami w nowoczesnej odsłonie. Jedną z takich propozycji jest stół ogrodowy drewniany, który nie tylko pozwoli nam na wygodne biesiadowanie na świeżym powietrzu, ale też całkowicie zmieni odbiór miejsca wypoczynkowego. Co warto wiedzieć o takich meblach?

Wygodny stół ogrodowy drewniany

Nie ma wątpliwości, że stół ogrodowy drewniany to gwarancja wygody i komfortu. Stoły takie projektowane są z olbrzymią precyzją i z dbałością o detale. Stół ogrodowy drewniany pozwoli nam podejmować gości, kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota, a obszerny blat umożliwi zastawienie stołu przynajmniej dla sześciorga osób, które wygodnie usiądą i spędzą z nami czas. 

Jak konstruowany jest stół ogrodowy drewniany? Obecnie u topowych producentów spotkamy dwa modele stołów tego typu: całkowicie drewniane lub też stoły z drewnianymi blatami, osadzone na aluminiowych stelażach. Obie opcje mają wiele zalet. W przypadku stołów z aluminiowymi stelażami warto wspomnieć o niższej wadze – aluminium jest lekkie i trwałe, dodatkowo malowane proszkowo, co niebagatelnie wpływa na wygodę codziennego użytkowania mebla. Jego podnoszenie czy przenoszenie nie sprawia żadnych problemów. Aluminium zabezpieczone jest przed działaniem wilgoci i korozją. 

Stół ogrodowy drewniany i krzesła rattanowe

Jak sprawić, aby nasz stół ogrodowy drewniany prezentował się jeszcze lepiej? Z pewnością warto wykorzystać piękne krzesła, również wykonane z naturalnych tworzyw. Krzesła rattanowe są dzisiaj projektowane zgodnie z najnowszymi trendami – krzesła takie są wygodne, odpowiednio profilowane, dopasowane do konkretnych potrzeb, posiadają podłokietniki. Krzesła te oparte są na aluminiowych stelażach, co nadaje konstrukcji jeszcze bardziej nowoczesnego wyglądu. 

Comments are closed.