Codzienne gotowanie dla wielu z nas staje się z czasem przykrym obowiązkiem. Na szczęście obecnie możemy korzystać z nieprzebranej ilości przepisów kuchennych, dostępnych zarówno w klasycznych książkach kucharskich, jak również w sieci. Korzystając z sezonowych warzyw i owoców, możemy wykreować wyjątkowe dania, które z pewnością przypadną do gustu domownikom!

Jak gotować zdrowo i smacznie?

Codziennie spożywane posiłki powinny być przede wszystkim wartościowe pod kątem składników odżywczych, witamin i mikroelementów. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, układu odpornościowego. Lato to doskonały czas na uzupełnienie tych składników – olbrzymie bogactwo warzyw i owoców w niskich cenach pozwoli na wybranie ulubionych produktów. Dietetycy zwracają również uwagę na inny aspekt – warto by warzywa i owoce były często jedzone w nieprzetworzonej formie. W praktyce oznacza to, aby jeść je na surowo, o ile to możliwe. W ten sposób produkty te zachowują maksymalną ilość cennych składników odżywczych. Dobrym pomysłem jest również tworzenie przetworów na zimę – mogą być to klasyczne, słodkie powidła i dżemy, ale też słoiki kiszonych warzyw, przeciery pomidorowe (które mogą być wykorzystane do zupy, ale też na sosy).

Niebanalne dania, które zmienią oblicze kuchni

Czy codzienne posiłki mogą zaskoczyć? Okazuje się, że tak – i nie trzeba wiele nakładów sił czy pieniędzy, aby tego dokonać. Doskonałym przykładem mogą być bowle, które jeszcze do niedawna dostępne były wyłącznie w restauracjach i kawiarniach. Przepis na bowla z łososiem i warzywami bez trudu wykonamy samodzielnie w domu. To proste i smaczne danie może stanowić pełnowartościowy obiad, jak również smaczną kolację. Szeroki wybór składników, które możemy dodać do naszego bowla pozwoli na wykreowanie idealnego dania, dostosowanego do naszych potrzeb. W proponowanym przepisie wykorzystano łososia – nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby było to inne mięso.

Comments are closed.