Szukając elementów do dekoracji ogrodowych, warto zwrócić uwagę na eleganckie lampiony na zewnątrz. Lampiony nie tylko stworzą wyjątkowy nastrój po zmroku, ale też zmienią odbiór miejsca wypoczynkowego.

Jakie lampiony na zewnątrz wybrać?

Decydując się na lampiony na zewnątrz, warto wiedzieć, że projektanci przygotowali kilka niebanalnych opcji, które sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacjach. W ogrodach inspirowanych Prowansją rewelacyjnie sprawdzą się lampiony na zewnątrz wykonane z naturalnego rattanu. Rattan jest tworzywem wysoce pożądanym, pozyskiwanym dzisiaj z plantacji o zrównoważonym rozwoju. Rattanowe lampiony na zewnątrz wyplatane są ręcznie, przez co każdy egzemplarz to małe dzieło sztuki. Lampiony rattanowe posiadają niewielkie, szklane naczynia wewnątrz – to właśnie w nich ustawiana jest świeca.

W nowoczesnych ogrodach warto wykorzystać lampiony na zewnątrz w formie lamp solarnych. Lampiony tego typu ładowane są na dwa sposoby: poprzez kabel USB lub też na energię słoneczną. Lampy solarne tworzone są z wysokiej jakości materiałów, odpornych na zmienne warunki atmosferyczne. Takie elementy są zabezpieczone przed wilgocią, korozją. Lampiony mogą świecić w kilku trybach, dzięki czemu użytkownik decyduje o intensywności światła.

Jak wykorzystać lampiony na zewnątrz w ogrodzie i na tarasie?

Najprostszym i najbardziej efektownym sposobem na wykorzystanie lampionów na zewnątrz jest ustawienie ich na stole ogrodowym, jak również zawieszenie ich na konstrukcji okalającej miejsce wypoczynkowe. W ten sposób możliwe jest wykreowanie niebanalnego oświetlenia, które nie tylko pozwoli przesiadywać w ogrodzie po zmroku, ale też które będzie zachwycać estetyką. Lampiony ogrodowe mogą być również ustawione wzdłuż ścieżek ogrodowych – w ten sposób możliwe będzie spacerowanie po ogrodzie również po zmroku. Wiele osób decyduje się na wykorzystanie lampionów do oznaczenia ścieżki prowadzącej do furtki wyjściowej.

 

 

Comments are closed.