W sklepach z wyposażeniem wnętrz znajdziemy ogromny wybór mebli zbudowanych z materiałów różnego typu. Modele wykonane z drewna stanowią znaczną mniejszość. Nierzadko amatorzy wysokiej klasy produktów zamawiają drewniane regały czy biurka na wymiar w designerskich pracowniach, co znacząco podnosi koszty metamorfozy wnętrza. Czy warto inwestować w drewniane meble do pokoju dziennego?

Meble z drewna – ponadczasowa klasyka

Meble do pokoju dziennego wykonane z litego, naturalnego drewna bez wątpienia należą do grona klasyków, które nigdy nie tracą na znaczeniu. Drewno jest długowieczne, twarde, odporne na czynniki zewnętrzne  i uszkodzenia mechaniczne. Każdy kawałek surowca jest niepowtarzalny, dlatego nie znajdziemy dwóch identycznych mebli drewnianych. Pięknie wybarwione, nieregularnie usłojone drewno ociepla wnętrze, dodaje mu naturalności i uroku.

Warto jednak pamiętać, że drewno ma również sporo wad. Jedną z nich jest cena. Koszt zakupu dębowej albo tekowej komody może być kilkukrotnie wyższy niż cena, jaką zapłacisz za taki sam model z płyty. Ponadto, drewniane meble wymagają czasochłonnej impregnacji. Bez prawidłowej pielęgnacji mebel szybko straci swoją nienaganną formę, będzie niszczał pod wpływem wilgoci i kontaktu z wysoką temperaturą.

Modne meble do pokoju dziennego – tańsza alternatywa

Aby stworzyć stylową aranżację bez wydawania fortuny na meble, wystarczy sięgnąć po zmienniki drewna. Meble do pokoju dziennego wykonane z płyty MDF pokrytej fornirem na pierwszy rzut oka niczym nie różnią się od swoich droższych wersji. Doskonały efekt zagwarantują również meble z płyty pokrytej laminatem o drewnopodobnym wykończeniu. Tego typu bryły są lekkie, łatwo utrzymać je w czystości i nie wymagają specjalnej troski o ich strukturę.

Comments are closed.

ptastate.org ya.pl