Posiadacze samochodów często podkreślają, jaką wygodą jest możliwość szybkiego dotarcia z punktu A do B, możliwość załatwienia najważniejszych spraw bez konieczności korzystania z komunikacji publicznej. Własny samochód to jednak też obowiązki – wśród nich warto wymienić coroczne, obowiązkowe przeglądy, jak również konieczność posiadania ubezpieczenia OC. Co obejmuje OC?

OC – Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej pozwala na pokrycie szkód i strat wyrządzonych podczas jazdy z naszej winy. W Polsce OC przypisane jest do konkretnego samochodu – w innych krajach może być one związane z konkretną osobą (kierowcą). Ubezpieczenie OC musi być ciągłe – oznacza to, że nawet kilka dni zwłoki mogą powodować dodatkowe koszty. Ubezpieczenia OC zakupimy w towarzystwach ubezpieczeniowych – ceny są zróżnicowane i wynika to z wielu kwestii. Przede wszystkim na wysokość OC wpływa nasz wiek, wiek i marka naszego samochodu, posiadane przez nas zniżki, ale również fakt, że w ostatnich latach nie mieliśmy żadnych wypadków drogowych – mówią specjaliści z firmy beesafe.pl. Wysokość składki może również zależeć od samego ubezpieczyciela. 

Ubezpieczenie AC i Assistance

Jako kierowcy i posiadacze samochodu powinniśmy rozważyć również zakupienie innych ubezpieczeń, które znacząco wpłyną na jakość naszego komfortu podczas podróżowania. AC, czyli autocasco, pozwoli nam lepiej zadbać o nasz samochód – tego typu ubezpieczenie sprawi, że bezproblemowo naprawimy nasz samochód, jak również otrzymamy samochód zastępczy na czas naprawy. Drugą propozycją jest assistance, które sprawdza się przede wszystkim w podróży. Assistance obejmuje przede wszystkim możliwość lawety oraz odtransportowania zepsutego samochodu do najbliższego warsztatu. 

Comments are closed.