Samochody, które były przez swoich właścicieli dopieszczane potrafią przejechać setki tysięcy kilometrów bez żadnej poważnej awarii. O ile wymiana poszczególnych elementów typu alternator, klocki, hamulcowe czy akumulator nie są kosztownym wydatkiem, tak już naprawa silnika to sięganie do portfela znacznie głębiej. Wypalony zawór lub uszczelka pod głowicą wymaga rozbierania jednostki napędowej i często jest to koszt od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jak ustrzec się poważnych wydatków? Pierwszym krokiem jest dobór odpowiedniego oleju silnikowego i pilnowanie częstotliwości jego wymiany. 

Znajdź olej silnikowy dedykowany do Twojego modelu samochodu. Wybieraj preparaty z dobrymi właściwościami

Olej w silniku pełni bardzo ważne funkcje. Przede wszystkim zapewnia prawidłowe smarowanie elementów znajdujących się w jego środku, oczyszcza, a także chłodzi, co ma wpływ na jego całą pracę. Ważna jest jego wymiana. Maksymalnie do 15 tysięcy kilometrów. Olej z czasem traci swoje właściwości, staje się gęsty, a ten nagar potrafi osadzać się na pierścieniach tłokowych i popychaczach zaworowych. 

W naszym klimacie najlepiej sprawdza się olej samochodowy 5w30, który prezentowany jest jako preparat wielosezonowy (więcej przeczytasz na https://dbamtomam.pl/258-olej-5w30). Oznacza to, że zarówno podczas mrozów, jak i letnich upałów zachowuje swoją lepkość i spełnia najlepiej swoje zadanie. 

Zabezpiecz silnik, przywróć sprawność i moc

Oleje silnikowe występują pod wieloma postaciami, m.in. 5w30, 5w40, 10w30 czy 0w40. To oznaczenia, które prezentują nam klasę lepkości. To na ich podstawie możemy dobrać odpowiedni olej do silnika naszego samochodu, którą zaleca producent. Na https://dbamtomam.pl/ kupisz oleje takich producentów, jak: Millers, Elf, Motul, Qualitum cz Shell, czyli tylko oryginalne preparaty, które będą chronić silnik od momentu pierwszego jego uruchomienia. 

Comments are closed.

ya.pl ptastate.org