Zamienniki tuszy HP są oczywiście tańsze niż tusze oryginalne. Przez wiele osób uznawane jednak za gorsze. Nie zawsze tak jest. Niektóre tusze HP zamienniki są tak samo dobre jak tusze oryginalne. Ich cena zaś jest nawet o kilkadziesiąt złotych niższa. Kiedy warto kupować tusze zamienniki? W jakich przypadkach to jest dobry wybór?

Tusze oryginalne. Ich ceny są bardzo różne

Oryginalne tusze HP można kupić w bardzo różnych cenach. Wszystko zależy od tego jaki to jest typ tuszu. Są tusze HP kosztujące nawet ponad sto złotych i takie, za które trzeba zapłacić około trzydziestu. W przypadku tych tanich, kupowanie zamienników najczęściej nie ma większego sensu, bowiem oszczędność będzie bardzo znikoma. Zdarza się wręcz, że w drogich sklepach tusze zamienniki są w takich samych lub nawet wyższych cenach, niż oryginalne tusze HP sprzedawane w innym miejscu. Zawsze więc, przed decyzją o zakupie tuszy zamienników, warto porównać ich ceny z cenami tuszy oryginalnych i to w różnych miejscach. Szybko może się okazać, że oryginalne nie są aż tak drogie. Kupując je, kupujemy jakość i pewność tego, że wystarczą na bardzo długo. Niestety w przypadku zamienników tuszy jest z tym bardzo różnie. Wszystko zależy od tego jaka firma je sprzedaje i jak bardzo napełnia. Niektóre wlewają w pojemniki mało tuszu. Taki tusz zamiennik owszem, jest tańszy, jednak wystarcza na krócej, więc konieczny jest zakup kolejnego, a więc pojawia się dodatkowy wydatek, nie zaś oszczędność.

Drogie tusze HP

Przy drogich tuszach HP, warto rzecz jasna przejść na tańsze zamienniki. W zauważalny sposób obniży to koszty eksploatacji drukarki. Oczywiście warto wybierać tylko dobre zamienniki. Te, które są pozytywnie oceniane przez klientów. Kupowanie zamienników nieznanych firm nie zawsze jest rozsądnym rozwiązaniem. Takie zamienniki mogą ulegać awariom, a ilość tuszu w nich może być na tyle znikoma, że uda się wykonać znacznie mniejszą ilość wydruków niż przy użyciu tuszu oryginalnego.

Warto pamiętać

Warto mieć świadomość, że zarówno oryginalne tusze jak i tusze zamienniki mogą zasychać i nie jest to winą producenta. Zasychają tusze nieużywane. Jeśli więc wykonujemy bardzo mało wydruków, powinniśmy co kilka – kilkanaście dni wydrukować choć jedną stronę. W przypadku urządzeń wielofunkcyjnych, można też po prostu zrobić kopię dowolnego dokumentu. Wydruk lub dokument powinien być w różnych barwach, tak by z pojemnika na tusz musiała wylecieć choć odrobina tuszu każdego koloru. Takie działanie minimalizuje ryzyko zaschnięcia pojemnika z tuszem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie tusze hp.

Comments are closed.