Szalejąca za oknem burza może mieć poważne skutki. Nierzadko zdarza się, że nieokiełznany żywioł sieje spustoszenie na drogach i parkingach. Łamiące się konary czy podtopienia mogą poważnie uszkodzić niegarażowane samochody, narażając ich właścicieli na olbrzymie koszty. Okazuje się, że możesz uchronić się przed ogromnymi wydatkami i kłopotami związanymi z ewentualnymi naprawami. W jaki sposób? Sprawdź!

AC – przezorny zawsze ubezpieczony

Przed poważnymi konsekwencjami burz należy zabezpieczyć się znacznie wcześniej niż w momencie załamania pogody. Ochronę przed skutkami burzy zapewni Ci ubezpieczenie AC. Autocasco jest nieobowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym chroniącym mienie w razie kradzieży oraz uszkodzenia albo całkowitego zniszczenia na skutek nieszczęśliwych wypadków, działania osób trzecich lub sił natury. Szczegółowy zakres działania ubezpieczenia uzależniony jest od konkretnej oferty. Umowa, podobnie jak w przypadku ubezpieczenia OC, obowiązuje przez rok.

Od czego zależy wysokość składki?

Koszt zakupu polisy AC uzależniony jest od kilku czynników. Wśród nich wymienić możemy wybrany zakres ochrony,model i markę pojazdu, pojemność silnika, rok produkcji. Dla ubezpieczyciela nie bez znaczenia są również dane kierowcy – jego wiek, doświadczenie i miejsce zamieszkania. Nierzadko zdarza się, że kierowcy mający wykupione inne ubezpieczenia w tym samym TU płacą mniejsze składki.

Czy AC musi być drogie?

Wbrew pozorom kupno ubezpieczenia AC nie musi być poważnym obciążeniem dla budżetu. Wręcz przeciwnie – dzięki ochronie na wypadek zdarzeń losowych możesz zaoszczędzić niemałą kwotę w przyszłości. Na stronie beesafe.pl znajdziesz więcej praktycznych informacji na temat ubezpieczeń AC.

Comments are closed.