O ubezpieczeniach na zdrowie i życie mówi się dzisiaj bardzo wiele – to sprawdzony sposób na zabezpieczenie siebie i swoich bliskich w razie nieszczęśliwego wypadku. Jedną z ciekawszych propozycji agencji ubezpieczeniowych jest ubezpieczenie szkolne. Czy musi być ono zakupione w placówce szkolnej? Jak działa i jakie daje profity?

Czym jest ubezpieczenie szkolne?

Polisa ubezpieczenia szkolnego jest oferowana zazwyczaj na początku roku szkolnego – w tym czasie w szkołach oferowane są ubezpieczenia grupowe, którymi obejmowane są całe klasy dzieci. Wielu rodziców decyduje się na takie ubezpieczenie, gdyż nie wiedzą, że polisa taka nie jest obowiązkowa i że możliwe jest zakupienie jej w sposób indywidualny. Decydując się na drugą opcję, można samodzielnie ustalić kwotę gwarantowaną wypłacaną w razie wypadku. W ten sposób możliwe jest idealne dopasowanie polisy do własnych potrzeb.

Dla kogo dedykowane jest ubezpieczenie szkolne? Wbrew nazwie polisą ubezpieczeniową szkolną mogą być objęte dzieci już po urodzeniu, przedszkolaki. Górną granicą jest tu wiek 26 lat. Wiele osób zastanawia się również, czy takie ubezpieczenie obowiązuje wyłącznie w szkole? Zdecydowanie nie – ubezpieczenie szkolne to polisa roczna, która chroni zarówno w szkole, w domu, podczas wakacyjnych wyjazdów i ferii zimowych.

Co w ramach ubezpieczenia szkolnego?

Każdą podstawową polisę ubezpieczenia szkolnego można rozbudować o dodatkowe klauzule. Wśród nich znaleźć można zwrot kosztów uszkodzenia sprzętu medycznego np. okularów korekcyjnych, jednorazowe świadczenie na wypadek śmierci prawnego opiekuna ubezpieczonego, zwrot kosztów pomocy psychologa po nieszczęśliwym wypadku ubezpieczonego dziecka. Ubezpieczenie obejmuje również ochronę dziecka w Internecie.

Comments are closed.