Ze względu na długotrwałe efekty depilacja laserowa staje się coraz bardziej popularnym zabiegiem. Dostępne są nawet urządzenia do samodzielnego wykonania tego zabiegu w domu. Jeśli jednak zależy Ci na bezpieczeństwie zabiegu i osiągnięciu długotrwałych efektów, zdecyduj się na profesjonalną depilację laserową w salonie kosmetycznym lub klinice medycyny estetycznej.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to metoda usuwania owłosienia, której efekty utrzymują się bardzo długo – czasem nawet kilka lat. Stanowi doskonałą alternatywę dla krótkotrwałych metod, takich jak golenie maszynką czy depilacja woskiem. Wbrew powszechnym opiniom depilacja laserowa nie jest zabiegiem trwałym. Włoski po pewnym czasie odrastają, ale jest ich zdecydowanie mniej. Wówczas wystarczy zazwyczaj jeden zabieg, aby przedłużyć efekty.

Działanie lasera do depilacji polega na wywołaniu zjawisku selektywnej termolizy. Wiązka światła wchodzi w kontakt z barwnikiem zawartym we włosie (melaniną), czego efektem jest wzrost temperatury i uszkodzenie mieszka włosowego. Na skutek depilacji laserowej zostaje całkowicie zniszczona żywa część włosa – jego macierz wraz z otaczającymi ją naczyniami krwionośnymi. Trwałe uszkodzenie mieszka włosowego sprawia, że włos nie jest w stanie się zregenerować.

Laser działa tylko na włoski będące w fazie aktywnego wzrostu. Oznacza to, że nie jesteśmy w stanie wygładzić skóry po jednym zabiegu depilacji laserowej. Potrzebnych jest kilka sesji w odpowiednich odstępach czasowych. Dla uzyskania optymalnych efektów wykonuje się co najmniej 4-6 zabiegów. W zależności od depilowanego obszaru sesje odbywają się co 4, 6 lub 8 tygodni.

Zalety laserowego usuwania owłosienia

Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie wymieniają szereg zalet, jakie posiada zabieg depilacji laserowej. Przede wszystkim umożliwia pozbycie się zbędnych włosków niemal na zawsze. Idealnie gładka skóra daje poczucie komfortu zarówno na co dzień, jak i podczas wyjazdów. Zabieg sprawia, że skóra na ciele jest nie tylko gładka, ale też pozbawiona krostek, zaczerwienień i wrastających włosków. Z depilacji laserowej mogą korzystać nawet osoby, które mają problemy hormonalne. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że efekty zabiegu mogą w takiej sytuacji utrzymywać się krócej.

Depilacja laserowa – w domu czy profesjonalny zabieg?

Zabieg depilacji laserowej wykonany przez specjalistę jest maksymalnie komfortowy. Profesjonalne lasery do depilacji wyposażone są bowiem w skuteczne systemy chłodzenia skóry, które łagodzą odczucia bólowe. Taki zabieg jest poza tym bardzo szybki, trwa zaledwie kilka minut – zanim się obejrzysz, będzie już po wszystkim, a Twoja skóra stanie się gładka jak nigdy dotąd. Nowoczesne lasery do depilacji umożliwiają nawet usuwanie jasnych włosów, czego nie potrafią urządzenia domowego użytku.

Nieprofesjonalne lasery mają znacznie mniejszą moc niż urządzenia medyczne, przez co trzeba używać ich wielokrotnie, aby uzyskać pożądane efekty. Nieumiejętne zastosowanie takiego lasera może doprowadzić do oparzeń, podrażnień i przebarwień skóry, a nawet do uszkodzenia wzroku.

Jeśli rozważasz zabieg depilacji laserowej, zaufaj profesjonalistom. Odwiedź naszą stronę internetową, aby uzyskać więcej informacji.

Comments are closed.