Metoda hybrydowa zdobienia paznokci cieszy się dużą popularnością na całym świecie i nie ma w tym nic dziwnego. Zapewnia znacznie większą wytrzymałość od klasycznych lakierów, a przy tym – jest znacznie mniej inwazyjna od żelowego zdobienia. Jakie są zalety tej techniki zdobienia i jak je przeprowadzić?

Wytrzymałość, świetny wygląd

Wśród najbardziej podstawowych zalet tej techniki zdobienia paznokci należy wskazać jej wytrzymałość. Pomalowane lakierem hybrydowym paznokciem prezentują się nienagannie (w zależności od wielu czynników) od dwóch do nawet czterech tygodni. Dzięki temu, można zaoszczędzić naprawdę wiele czasu – bowiem nie ma już konieczności poświęcania codziennie czasu na stylizację paznokci.

Dodatkowo, metoda hybrydowa zdobienia paznokci utwardza je. To sprawia, że nawet gdy kobieta pracuje, aktywnie wykorzystując do tego dłonie (na przykład sprzątając czy nawet pisząc na klawiaturze komputera) – paznokcie są mniej narażone na uszkodzenia. Z pewnością docenią to osoby, które do tej pory borykały się z nadmiernie łamliwymi paznokciami.

Prosta technika zdobienia

Cały zabieg może być przeprowadzony zarówno w warunkach domowych, jak i profesjonalnym gabinecie. W zależności od wybranej opcji, należy albo zarezerwować odpowiednią ilość czasu w godzinach pracy salonu, albo zaopatrzyć się w najbardziej podstawowe wyposażenie konieczne do stworzenia manicure (lub pedicure) hybrydowego. Do tego rodzaju przedmiotów należy dobrej jakości lampa UV oraz specjalne lakiery.

W pierwszej kolejności, należy przygotować płytkę paznokcia: usunąć narastające skórki, a także delikatnie zmatowić płytkę. To poprawia utrzymywanie się lakieru, co jest szczególnie istotne gdy zależy nam, by efekt pozostał z nami na długo. Takie rozwiązanie jest również bardzo ważne z punktu widzenia ogólnego utrzymywania się hybryd na paznokciach mocno tłustych (cechujących się bardzo lśniącą płytką).

Co dalej?

W następnej kolejności – nakłada się bardzo cienkie warstwy lakieru i utwardza po każdej aplikacji. Ważnym jest, by produkt stosować oszczędnie – bowiem w innym przypadku uzyskamy sztuczny efekt.

Jeśli planujemy jakieś zdobienia, nakłada się je na lakier. W innym przypadku – można przejść do ostatniego etapu: nałożenia specjalnego utwardzacza. Należy zabezpieczyć nim również brzeg paznokcia, by zapewnić sobie optymalny efekt końcowy. Dzięki temu – lakier będzie się dobrze utrzymywał, a paznokcie nie połamią się.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda hybrydowa zdobienia paznokci – https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-hybrydowa/.

Comments are closed.