Branża kosmetyczna od wielu lat przeżywa niesamowity boom. W zasadzie każda jej dziedzina rozwija się w szalonym tempie. Nie inaczej jest w przypadku lakierów do paznokci. Kilka lat temu branża ta przeżyła prawdziwą rewolucję za sprawą metody hybrydowej zdobienia paznokci.

Zalety lakierów hybrydowych

Metoda hybrydowa zdobienia paznokci została opracowana przez firmy produkujące lakiery po zauważeniu przez nich luki w rynku. Na świecie istniały bowiem od wielu lat tradycyjne lakiery – którymi szybko się maluje, ale efekt jest bardzo nietrwały. Po przeciwnej stronie były paznokcie żelowe czy akrylowe – efekt utrzymywał się na długo, ale ich założenie wiązało się z regularnym odwiedzaniem manicurzystki. Brakowało zatem czegoś, co połączy zalety obu tych metod. I tak powstała metoda hybrydowa zdobienia paznokci – maluje się łatwo i szybko, jak tradycyjnym lakierem a efekt zostaje z nami na długo.

Zasady prawidłowego aplikowania lakierów hybrydowych

Oczywiście, żeby efekt rzeczywiście pozostał z nami na długo, należy stosować się do kilku istotnych zasad. Metoda hybrydowa zdobienia paznokci nie należy do najbardziej skomplikowanych, jednak trzeba nabrać w niej trochę wprawy. Na początku należy dokładnie zmatowić płytkę – wykorzystując przy tym bloczek polerski. Następnie trzeba ją odtłuścić i oczyścić – używając cleanera i wacików bezpyłowych. Potem przychodzi czas na lakier bazowy. Po nałożeniu należy utwardzić go w lampie, według instrukcji producenta. Najczęstszym błędem jest nałożenie zbyt grubej warstwy lub nieodpowiedni czas naświetlania. Warto pamiętać, że ciemne kolory lakieru powinno się utwardzać nieco dłużej, bo ciemne pigmenty blokują dostęp światła z żarówek lampy.

Ile kosztuje metoda hybrydowa zdobienia paznokci?

Założenie hybryd u kosmetyczki to koszt od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie. Wszystko zależy od tego u kogo je się robi i w jakim mieście. Wiadomo, że w Warszawie ceny tego typu usług będą wyższe niż w Pszczynie. To co jest najlepsze w metodzie hybrydowej zdobienia paznokci – można ją wykonywać samodzielnie w domu. Wtedy koszt jest znacznie niższy.

Jak ściągnąć hybrydę?

Aby nie uszkodzić płytki paznokcia, hybrydę należy ściągać w jeden określony sposób. Wacik bezpyłowy zamoczyć w acetonie i zawinąć go na palec – za pomocą folii aluminiowej. Po 10 minutach od nałożenia, wystarczy ściągnąć skruszony lakier drewnianą szpatułką czy dłutkiem kosmetycznym. Hybryd nie należy odczepiać na siłę, czy obgryzać. To powoduje każdorazowo mikrouszkodzenia płytki paznokcia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-hybrydowa/.

Comments are closed.