Usuwanie zbyt dużej ilości włosów z powierzchni ciała bywa czasochłonne, monotonne i problematyczne. Czasem nawet na drugi dzień po goleniu widać niewielkie włoski ustawiające się w charakterystyczny, nieestetyczny meszek. Czasem ciężko jest go zwalczyć, a zbyt częste golenie sprawia ryzyko powstawania zaczerwienień i obrzęków na skórze. To wszystko może stać się jedynie wspomnieniem po zastosowaniu serii zabiegów depilacji laserowej dającej permanentny efekt!

 

Dlaczego depilacja laserowa jest procesem permanentnym?

Wiele osób zadaje sobie pytanie – jak działa depilacja laserowa i dlaczego jako jedyna metoda gwarantuje powstawanie długotrwałego efektu. Aby odpowiedzieć na to pytanie należy poznać zasady działania lasera będącego prawdziwym kluczem do pięknej i gładkiej skóry.

Sprawdź: https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-warszawa-mokotow/

Wszystkie opiera się niejako o procesy fizyczne. Chodzi tutaj przede wszystkim o przekształcenie energii świetlnej w cieplną – a dzieje się to na powierzchni melaniny skórnej. To barwnik mający możliwość do absorbowania promieni świetlnych pochodzących z lasera. Po zaabsorbowaniu światła następuje przekształcenie energii świetlnej w cieplną i ogrzanie powierzchni skóry. Podczas jej intensywnego nagrzewania melanina osiąga bardzo duże wartości temperatur. Sąsiadujące cebulki włosowe nie są w stanie sprostać takim warunkom i ulegają wewnętrznej destrukcji. Uszkodzenie cebulek włosowych w trakcie podgrzewania melaniny sprawia, że włos nie posiada już źródła do kolejnego odtwarzania swojej struktury. Kluczem do doprowadzenia do takiej sytuacji jest nie tylko nagrzanie melaniny, ale również natrafienie na fazę wzrostu cebulki zwaną w fazie anagenu. Uszkodzenie cebulki w innej fazie może wiązać się z ryzykiem jego odtworzenia za kilka lat po zabiegu. Właśnie dlatego zabiegi wykonuje się regularnie co 4-5 tygodni. aby w końcu natrafić na fazę wzrostu cebulki.

 

Depilacja laserowa – Warszawa Mokotów

Wcześniej wspomniane metody gwarantują permanentność zabiegu jakim jest depilacja laserowa. Warszawa Mokotów to miejsce, w którym znajdują się jedne z najwspanialszych salonów, które posiadają profesjonalny sprzęt i personel jak salony depilacja.pl.

 

Comments are closed.