Wybranie porządnego kasku rowerowego nie jest prostym zadaniem zwłaszcza że oferta jest bardzo szeroka i różnorodna. Kluczem do sukcesu jest tak naprawdę to, aby idealnie dopasować kask do preferowanego stylu jazdy.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje kasków?

Największym zainteresowaniem cieszą się kaski MTB, które przeznaczone są głównie do jazdy sportowej na rowerach górskich. Kaski MTB wyróżniają się specjalnym daszkiem mocowanym z przodu, który skutecznie chroni przed promieniami słonecznymi. Znakami charakterystycznymi są również dodatkowe otwory wentylacyjne, dzięki którym można liczyć na doskonałą cyrkulację powietrza.

W sklepach rowerowych dostępne są także kaski szosowe, które nie sprawdzą się najlepiej na terenach górskich. Jak sama nazwa wskazuje kaski szosowe przeznaczone są do jazdy szosowej.

Do rekreacyjnej jazdy w zupełności wystarczą kaski miejskie, które wyróżniają się opływowym kształtem. Godne polecenia są kaski wyposażone w odblaski zwiększające bezpieczeństwo na drodze. Ciekawym wyborem są również kaski typu orzeszek, które są dobrym wyborem nie tylko dla rowerzystów, ale również dla rolkarzy i deskorolkarzy.

Czym wyróżniają się sprawdzone kaski rowerowe?

Wysokiej jakości kaski rowerowe koniecznie muszą być wyposażone w system wentylacji, dzięki czemu będzie można bez problemu jeździć nawet w upalne dni. Sprawna wymiana powietrza zapobiega nadmiernemu poceniu się głowy. Sprawdzone kaski rowerowe otwory wentylacyjne osłonięte mają specjalną siateczką. Pamiętać należy jednak o tym, że zbyt duża liczba otworów może niestety obniżyć skuteczność kasku. Godne polecenia są modele, które posiadają 3-4 punkty wentylacyjne.

Kaski rowerowe spełniać będą swoje zadania tylko wtedy, gdy wybierze się odpowiedni rozmiar. Nowoczesne kaski wyposażone są specjalne pokrętła i suwak do regulacji rozmiaru. Dzięki wspomnianym dodatkom zdecydowanie łatwiej jest dopasować kask do obwodu i kształtu głowy. Najlepiej kaski rowerowe kupować w sklepach stacjonarnych, gdzie istnieje możliwość ich przymierzenia.

Daszek i odblaski

Daszek chroni nie tylko przed deszczem, ale przede wszystkim przed promieniami słonecznymi, które stwarzają poważne zagrożenie na drodze. Daszek jest niezbędny zwłaszcza wtedy, gdy jeździmy głównie w trudnych warunkach atmosferycznych.

Wiele osób zwraca uwagę również na design kasków i odblaski. Producenci oferują kaski dla kobiet i mężczyzn w różnym przedziale wiekowym. Istnieją również kaski unixex. Najbezpieczniejszym wyborem są oczywiście kaski od renomowanych producentów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie sprawdzone kaski rowerowe.

Comments are closed.