Jak w skuteczny sposób zadbać o odpowiednią izolację naszego domu czy mieszkania? Okazuje się, że istotne są nie tylko nowoczesne okna, ale także sposób ich montażu. Ciepły montaż okien to innowacyjna metoda, stosowana w celu zminimalizowania strat ciepła. Czym ciepły montaż okien różni się od klasycznych metod osadzania okien w murach? Warto przyjrzeć się temu zagadnieniu z bliska!

Ciepły montaż okien – skuteczna metoda na doskonałą termoizolację

Sposób osadzania okien w murach ma kolosalne znaczenie dla izolacji domu. Nierzadko okazuje się, że nieprawidłowo czy nieprofesjonalne zamontowane okna są nieszczelne w miejscu łączenia z murem. Wynika to najczęściej ze stosowania materiałów izolacyjnych niskiej jakości czy po prostu niedbalstwa i pośpiechu. Niestety, efektem takiego działania jest stale wychładzające się pomieszczenie, konieczność dogrzewania oraz dodatkowe koszty. Szukając sprawdzonych metod na profesjonalny montaż okien, warto sprawdzić ciepły montaż – jest to metoda sprawdzona i chętnie stosowana, zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak i budynków użyteczności publicznej. Ciepły montaż okien polega na instalowaniu okien czy drzwi balkonowych w warstwie ocieplenia. W praktyce oznacza to, że zamiast popularnej pianki poliuretanowej do uszczelnienia stosowane są profesjonalne materiały, takie jak profile termoizolacyjne i nośne, taśma rozprężna, szybkowiążący klej oraz podkład gruntujący.

Ciepły montaż okien – czy to się opłaca?

Ciepły montaż okien jest nieco droższy i bardziej czasochłonny niż klasyczny montaż stolarki okiennej. Z pewnością jednak czas i pieniądze będą dobrze zainwestowane – ciepły montaż okien to gwarancja doskonałej termoizolacji oraz świetny sposób na to, aby w przyszłości oszczędzić na ogrzewaniu.

 

Comments are closed.

ya.pl ptastate.org