Można zachwalać produkt najróżniejszymi słowami, ale jeżeli klient zobaczy coś, co go w ogóle do siebie nie przekona, to na pewno nie dokona zakupu. Ta zasada znana jest już od dawna. Obowiązuje ona nie tylko przy bezpośredniej sprzedaży, ale także w sklepach internetowych. Dlatego tak wielką uwagę przykłada się do obrazów prezentowanych w sklepach www.

Banery w sklepie internetowym

Główny punkt, który wita wszystkich klientów w nowym miejscu. To na jego podstawie potencjalnie zainteresowany klient jest w stanie podjąć decyzję odnośnie tego, czy zamierza tu zostać, czy woli iść gdzieś indziej. Tylko kilka sekund ma się na to, aby wzbudzić pozytywne emocje u konsumenta. Czy to się uda? Oczywiście, że tak. O ile product illustration services zostaną prawidłowo wykonane. Należy pamiętać, że baner na stronie powinien być wysokiej jakości, a do tego nawiązywać do produktów, jakie znajdują się w sklepie. Nie powinien on mieć większej szerokości niż 1900px, a do tego sam jego wydźwięk powinien być artystyczny.

Obrazy produktów

3d illustration zainteresują klienta bardziej, niż zawiły produkt. W szczególności, jeżeli mowa m.in. o takich branżach, jak architektura wnętrz, czy też jubilerstwo. To prawda, że klient “je oczyma”. Dobrym przykładem może stać się także branża cukiernicza, która także swoje wyroby prezentuje na stronach. Im bardziej smakowity i apetycznie wyglądający deser, tym klient będzie bardziej skłonny do zakupu. Dlatego trzeba uważać na to, jakie obrazy się dodaje do sklepu. Warto poświęcić chwilę na to, aby dokładnie zapoznać się z tematyką fotografii produktowej. To właśnie dzięki niej będzie można umieścić wzorowe zdjęcia produktów, jakie bez trudu wzbudzają zaciekawienie klientów.

Program do obróbki zdjęć

Nie ma się też co oszukiwać, że takie rzeczy nie są używane. Są i jest to wręcz oczywiste dla tych osób, jakie sprawują pieczę nad takimi właśnie sklepami. Wśród najpopularniejszych programów można wymienić m.in.:

  • XnResize,

  • XnConverter,

  • AntRenamer.

Oczywiście, sam inwestor nie musi martwić się obróbką zdjęć. Od tego są specjalne osoby, które nie tylko decydują o budowie sklepu internetowego, ale również o tym, jakie obrazy będą najlepszą propozycją. Zawsze trzeba pamiętać o tym, aby wszystkie zdjęcia, jakie mają trafić na dany serwer, zostały odpowiednio zoptymalizowane. Chociażby z tego względu, aby ich obecność nie spowolniała działania całej strony. Inaczej może wywołać to niezadowolenie u poszczególnych klientów. 

 

Comments are closed.