Szablony dekoracyjne to szybki, tani i łatwy sposób, by odświeżyć ściany mieszkania. Jak się okazuje szablony mogą posłużyć również do dekoracji innych powierzchni. Jak kreatywnie wykorzystać szablony?

Szablony dekoracyjne to świetny sposób, by szybko i jednocześnie tanio odnowić ściany mieszkania. Wzory geometryczne sprawdzą się w nowoczesnym salonie. Motywy roślinne będą idealne do romantycznej sypialni, a cytaty motywacyjne do kuchni. Nie jest to jednak jedyne zastosowanie szablonów. Warto je również wykorzystać, by ozdobić inne powierzchnie. Gdzie sprawdzą się szablony dekoracyjne?

Nowe, stare meble

Delikatne ornamenty roślinne czy orientalne mogą sprawić, że nasze meble zyskają nowy charakter. Ozdobienie szuflady, drzwiczek szafki czy narożników pozwoli cieszyć się nową szafą, która lata świetności ma już dawno za sobą.

Warto pamiętać, że szablony dekoracyjne można wykorzystać, gdy zdecydujemy się meble poddać renowacji, jak i wtedy, gdy chcemy jedynie nałożyć niewielki wzór na starą farbę.

Dokładnie tak samo możemy odnowić drewniane drzwi. Wzory mogą być dokładnie takie same, jak na meblach, dzięki czemu nasze mieszkanie stanie się spójne i harmonijne.

Malowanie płytek

Jednym z większych wydatków remontowych jest zmiana glazury oraz terakoty. Warto wiedzieć, że marząc o nowej kuchni czy łazience nie trzeba od razu decydować się na tak drastyczny (i kosztowny) remont.

Szablony dekoracyjne można wykorzystać do malowania płytek. Koniecznie trzeba użyć farby przeznaczonej do glazury. Jej skład znacznie różni się od klasycznych farb. Mają lepszą przyczepność do śliskich powierzchni. Farba nie spływa, nie łuszczy się i nie odwarstwia na kafelkach. Jest odporna na wilgoć oraz częste mycie.

Doniczki i skrzynie

Szablony dekoracyjne warto również wykorzystać do stworzenia eleganckich i niepowtarzalnych doniczek oraz skrzynek na kwiaty.

Terakotowe, plastikowe, metalowe czy gipsowe donice można ozdobić przy pomocy szablonów. Można wykorzystać kolory nawiązujące do kwiatów, które będą posadzone lub wprost przeciwnie, zrobić delikatne, stonowane wzory.

Bardzo ważnym elementem dekoracji doniczek jest wykorzystanie odpowiedniej farby. Ważne, by skrzynki, które będą stały na zewnątrz zostały pomalowane farbami, które są odporne na warunki atmosferyczne. Deszcz oraz promienie słoneczne nie mogą zniszczyć naszej pracy.

Kreatywne wykorzystanie szablonów dekoracyjnych pozwoli na stworzenie domu, który będzie estetyczny i jednocześnie spójny. Chcąc mieć ciekawe wnętrza nie trzeba wydawać wielu pieniędzy. Ważny jest dobry pomysł i odrobina wysiłku.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.szabloneria.pl/k31,szablony-z-tworzywa.html.

Comments are closed.