Wejście do domu stanowi jego wizytówkę, dlatego powinno ono wyglądać atrakcyjnie niezależnie od pory dnia. Jakie lampy wybrać do oświetlenia drzwi wejściowych?

Jak oświetlić drzwi wejściowe do domu?

Podstawowe oświetlenie dla domu to oświetlenie drzwi wejściowych. Gdy wychodzi się z domu lub do niego wraca, ale również wtedy, gdy przyjmuje się gości, zapewnia odpowiedni komfort po zmroku.

Dobór oświetlenia wejścia do domu powinien bazować przede wszystkim na dostępnej przestrzeni, możliwościach instalacyjnych oraz na stylu architektonicznym budynku. O oświetleniu zewnętrznym domu warto pomyśleć na etapie jego projektowania. Dzięki temu można odpowiednio poprowadzić instalacje. Nowe oświetlenie dla domu można wykonać również w trakcie remontów.

Rodzaje lamp do oświetlenia drzwi zewnętrznych

  • Kinkiety – lampy montowane naściennie. Najlepiej wyglądają wtedy, gdy są umieszczone symetrycznie po obu stronach drzwi wejściowych. Montowane są na wysokości drzwi lub nad nimi.
  • Oprawy ścienne – wmontowane w ściany. Mogą mieć formę oczek, opraw liniowych. Najlepiej prezentują się w towarzystwie nowoczesnej architektury.
  • Lampy sufitowe – przeznaczone do montażu w suficie. Polecane do domów, które wyposażone są w ganek. Pozwalają na rozświetlenie całej strefy wejściowej. Mogą mieć postać płaskich plafonów lub lamp wiszących, na przykład w formie ozdobnych lampionów.
  • Oprawy podłogowe – montowane w podłożu przy drzwiach wejściowych. Intrygująca i oryginalna alternatywa oświetlenia dla domu innych typów.

Na co zwrócić uwagę, wybierając oświetlenie drzwi wejściowych?

Aby uzyskać większy poziom komfortu i bezpieczeństwa, warto zdecydować się na lampy wyposażone w czujniki. Czujnik zmierzchowy uruchomi lampę automatycznie, gdy zapadnie ciemność, natomiast wyłączy ją o poranku. Dzięki temu nie trzeba włączać jej za każdym razem ręcznie. Z kolei czujnik ruchu będzie uruchamiać lampę wtedy, gdy w pobliżu znajdzie się poruszająca się osoba. To dodatkowa oszczędność, ponieważ oświetlenie nie będzie uruchomione niepotrzebnie, gdy nikt nie będzie z niego korzystać.

Gdy lampa przy drzwiach wejściowych będzie narażona na wilgoć, należy pamiętać o tym, aby wybrać model z odpowiednią ochroną IP. Gdy przestrzeń jest częściowo osłonięta, wtedy najlepiej zakupić lampy o ochronie IP44. Jeżeli jest narażona na deszcz, lepiej wybrać model o wyższym stopniu zabezpieczenia jak IP65. Z kolei wtedy, gdy lampa znajduje się pod daszkiem, na werandzie, wystarczy stopień ochrony IP23.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://barokko.pl/pol_n_Oswietlenie-175.html.

Comments are closed.

https://xann.pl/sitemap ubezpieczenie OC Jak nazwac filmy na YouTube