Obecnie coraz więcej osób decyduje się na stworzenie ogrodu japońskiego u siebie. Jest to spowodowane możliwością wykorzystania takich pomysłów, które rzeczywiście sprawią, że będziemy mieć u siebie ogród bajkowy, uporządkowany i przenoszący nas niejako do Japonii. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób decyduje się tę możliwość wykorzystać.

Jak w Polsce sadzone są Niwaki?

Kiedy myślimy o niwakach, to bardzo często kojarzmy je z drzewkami bonsai. Jednak bonsai sadzone są w donicach, więc mogą znajdować się nie tylko w domu, ale także i w ogrodzie. Kiedy zdecydujemy się na niwaki, to będziemy mogli posadzić je wyłącznie w ogrodzie, bo umieszczane są w podłożu.

Warto znać te różnice, abyśmy wiedzieli, że sadzenie niwaków jest dla nas, czy też lepiej wybrać inne rośliny, które zapewnią nam oczekiwane efekty, których oczekujemy. Dzięki temu nasz ogród będzie prezentował się dokładnie tak, jak tego chcemy.

Skąd moda na ogrody japońskie?

Bez wątpienia ogrody japońskie są najbardziej pożądane, bo możemy liczyć tutaj na wyjątkowy wygląd i uporządkowanie. Musimy jednak wiedzieć, że aby nasz ogród prezentował się dokładnie tak, jak tego chcemy, to warto nauczyć się pielęgnacji roślin.

Tylko regularna pielęgnacja ogrodu japońskiego sprawi, że będziemy mieć efekty, na które liczymy. Obecnie jednak możemy liczyć na wiedzę, która jest dostępna w internecie, nie tylko, jeśli chodzi o wybór odpowiednich drzewek, ale także na temat pielęgnacji ich i przycinania.

Drzewa iglaste do tworzenia niwaków

W Polsce nie mamy możliwości wykorzystania drzewek i roślin, które wykorzystuje się do tworzenia niwaków w Japonii. Tutaj wykorzystywane są rośliny iglaste, które formuje się, aby wyglądały tak, jak oczekuje tego dana osoba. Możemy więc uzyskać efekt, który będzie bardzo zbliżony do tego, który widziany jest w ogrodach japońskich. Jednak wyłącznie wtedy, kiedy nauczymy się odpowiedniego formowania roślin, a także kontrolowania ich rozpiętości.

Nauczenie się formowania drzew tak, aby to z nich powstały niwaki jest kluczowe. Możemy bowiem i w naszym klimacie uzyskać rzeczywiście mini ogród japoński, który będzie wyjątkowy i niepowtarzalny. Szczególnie że w internecie znajdziemy bardzo wiele inspiracji, a także możemy rzeczywiście liczyć na wiele rad dotyczących pielęgnacji i formowania niwaków. Warto to wykorzystać, aby stworzyć u nas dokładnie taki ogród, który spełni nasze oczekiwania. Będzie wyjątkowy i niepowtarzalny, co pozwoli na przyjemne w nim przebywanie każdego dnia. Wiedza i miłość do roślin jest tutaj jednak kluczem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie niwaki.

Comments are closed.