Szukając nowej stolarki okiennej najczęściej zadawane pytanie to: wybrać okna drewniane czy plastikowe? Różnice są duże, jednak każdy z tych produktów ma swoje zalety. Warto przyjrzeć im się z bliska i wybrać produkt, który w pełni spełni nasze oczekiwania. Jakie okna okażą się lepsze – okna drewniane czy plastikowe?

Co wybrać: okna drewniane czy plastikowe?

Zastanawiając się, które okna wybrać: okna drewniane czy plastikowe przede wszystkim warto zwrócić uwagę na cenę. Okna plastikowe są tańsze od okien drewnianych o ok. 10-15%. Oczywiście różnica ta może być znacznie większa, jeśli zdecydujemy się na jeden z egzotycznych rodzajów drewna. Druga istotna kwestia to fakt, że okna drewniane będą wymagały prac konserwacyjnych – a to wiąże się z kosztami. W przypadku okien plastikowych nie ma potrzeby wykonywania takich procedur. 

Dla wielu z  nas znaczenie ma estetyka – nie ma wątpliwości, że to okna drewniane, szczególnie z dobrze eksponowanym usłojeniem, są znacznie ładniejsze. Szukając odpowiedzi na pytanie co wybrać: okna drewniane czy plastikowe warto zastanowić się, czy elegancki wygląd to dla nas priorytet. Okna drewniane wybierają osoby które cenią ten materiał i wewnątrz domu posiadają drewniane meble. Całość harmonijnie się łączy i tworzy ciekawe wnętrze. 

Szczelność i izolacja termiczna

Jak wypadają okna drewniane czy plastikowe w testach na szczelność u izolację termiczną? Okazuje się, że różnice są naprawdę niewielkie i praktycznie niezauważalne, więc nie musimy wybierać pomiędzy lepszą a gorszą opcją. 

Jak okna zachowują się w konkretnych warunkach atmosferycznych? W przypadku plastiku jest on praktycznie całkowicie odporny na wilgoć, promieniowanie słoneczne czy czynniki chemiczne. Nie zmienia koloru, nie odkształca się. W miejscach, gdzie stale panuje wilgoć warto wybrać okna plastikowe, gdyż źle zaimpregnowane okna drewniane mogą ulec uszkodzeniu w tych warunkach. 

Comments are closed.

https://handbagmonster.com https://benmeirovitz.com https://bombardirovka.com