Gotowanie może być pasją – aby jednak sam proces przygotowywania posiłków był przyjemnością konieczne są odpowiednie garnki, patelnie, noże. Szukając produktów najwyższej próby warto zwrócić uwagę na ofertę topowych producentów. Projektanci zaproponują nam dzisiaj wyposażenie kuchni z najwyższej półki!

Eleganckie garnki stalowe – co warto o nich wiedzieć?

Wśród niezbędników w naszych kuchniach wymienia się przede wszystkim garnki. Komplety garnków stalowych zaproponuje nam między innymi sklep gerlach.pl. Czym odznaczają się nowoczesne garnki stalowe? Przede wszystkim są one tworzone z materiału zabezpieczonego przed działaniem wilgoci, odkształcaniem, korozją. Nowoczesne garnki przystosowane są do użytkowania na wszystkich rodzajach kuchenek – jest to efekt zastosowania dysków umieszczonych w dnach garnków. Działanie dysku polega na szybszym i równomiernym rozprowadzaniu ciepła wewnątrz garnka – dzięki temu znacznie szybciej nasza potrawa będzie gotowa. To jednak nie jedyne urozmaicenie kompletów garnków – znajdziemy tu również lejki, cedzaki, wewnętrzne miarki do odmierzania płynów. Garnki posiadają dedykowane pokrywki – idealnie pasują one do rantów garnka, tworzone są ze szkła hartowanego. Niewielki odpowietrznik pozwoli na odparowanie pary wodnej i zagęszczenie potrawy. 

Patelnia wysokiej klasy

W kuchni nie może zabraknąć patelni – smak i aromat smażonych potraw jest nie do podrobienia! Nowoczesne patelnie tworzone są na bazie licznym powłok – patelnie ceramiczne posiadają ich kilka. Powłoki odpowiadają za zahamowanie przywierania pokarmu do dna patelni. Dodatkowo umożliwiają one smażenie na minimalnej ilości tłuszczu, co przekłada się na zmniejszenie kaloryczności potrawy. Patelnie wyposaża się również w profilowane, antypoślizgowe rączki. 

Comments are closed.